Jdi na obsah Jdi na menu
Reklama:
 


Náušničky - nastřelování nebo píchání?

25. 1. 2006

Nastřelit a nebo nechat píchnout - věčné dilema. Jaké máte zkušenosti vy?

Když jsme náušničky řešili my, zjistili jsme následující:

1. raději až poté, co má miminko za sebou první sérii očkování (tj. 4-5 měsíc) úmrtí následkem infekce po píchání uší jsou zcela výjímečná - nicméně je nesmyslné podstupovat byť minimální riziko


2. pokud se ouško klasicky píchá jehlou, musíte mít zlaté náušničky a nejlépe takové, které se nasazují do ouška zezadu. Náušnička se protahuje současně s vytahováním jehly. Pokud máte náušničky, které se nasazují zepředu, musí se ouško píchnout, jehla odstranit a pak teprve nasazovat náušnici do krvácející ranky.


3. pokud se náušničky nastřelují, používají se speciální náušničky (nejsou zlaté, mohou být pozlacené, každopádně pozor pokud máte v rodině predispozice pro alergické reakce, někdo jiný kov než zlato špatně snáší) nastřelení je rychlejší, náušničky se nechávají v oušku cca 2 měsíce, teprve potom se mohou vyměnit za klasické


4. dítě začne řvát v momentě, kdy ho pevně uchopí - jedno jestli se ouška píchají nebo nastřelují, řev v 99% začne v momentě, kdy jim zafixujete hlavičku - ve většině případů se dítě "po akci" rychle uklidní


5. náušničky před pícháním uší musí být den až dva ponořené do lihu


6. je možné použít Emlu - krém pro lokální znecitlivění (snad to pak opravdu nebolí, ale jak už jsem psala, začnou řvát v momentě, kdy jim znemožníte pohyb, takže v okamžiku vpichu jsme žádný rozdíl na intenzitě řevu nepozorovali :-)


7. uchem prochází řada "drah orgánů" lékař zabývající se akupunkturou nám řekl, že je pravda, že neodborné nasazení náušnic může tyto dráhy narušit, ovšem pokud k tomu dojde u kojence je mnohem větší šance, že se dráhy "opraví" než pokud se tak stane až v pubertě


8. po nasazení náušnic je zpravidla potřeba ouška po několik dnů ošetřovat lihem a v případě začínající infekce i framykoinem - ten předepisuje lékař


9. pokud se vám dělá špatně při pohledu na krev, nehrajte si na hrdinu a raději počkejte v čekárně. Lékař vás nebude muset křísit a bude se moci věnovat vaší holčičce.

 

Komentáře

Přehled komentářů

Nastřelíme

(Jarmila, 31. 8. 2016 7:41)

Dobrý den, já jsem sice dost stramodní, ale v případě náušniček pro naši Amálku jsem se rozhodla pro nastřelení. Nechám to až po prvním očkování hexavakcínou, čili kolem půl roku věku. Ale už teď se nemohu dočkat, až jí je nasadíme, neboť jsme měli teď o víkendu křtiny a maličká dostala od manželova rodičů z Brna úžasné náušničky z dílny pana Rýdla. Až do včerejske jsem ho neznala ale musím říct, že jde opravdu o překrásný kousek šperku, který jak doufám bude naši Amálii krášlit velmi dlouho.

Nepoužívat framykoin ani líh

(DanaP, 3. 3. 2015 15:06)

U nás se po nastřelení framykoin zásadně nedoporučuje - jsou to zbytečná antibiotika do těla. Ani ošetřování lihem - před tím nás přímo varovali, protože to kůžičku zbytečně vysušuje. Doporučili nám vždy večer, po dobu prvních 14 dní po nastřelení, omývat vatičkou namočenou v černém čaji. Nic víc prý není třeba. Jen kdyby začalo hodně hnisat, tak máme přijít. Takže ne framykoin, ne líh! Zbytečné zatěžování tělíčka holčiček.

Jedině nastřelení

(ZuZzka, 20. 11. 2013 13:03)

Zdravím...mám roční holčičku a pár dní před prvními narozeninami jsem jí nechala nastřelit náušničky u naší dětské Dr. a vše v pohodě...skoro ani neplakala,více méně vůbec :o) jen se vztekla akdyž jí stsřička držela,jakmile jí pustila malá už ani nepípla :o) ouška ošetřujeme lihem a vše je ok :o) píchnutí bych úplně odbourala!

b

(michaela, 22. 8. 2013 19:55)

prosivas potrebovala bych adresu na vasi kliniku na prochnuti usi v plzni dekuju mockrat MICHAELABLEDA@seznam.cz

Nastřelení

(Sylva Štouračová, 20. 2. 2012 13:54)

Nějaká dětská lékařka, co nastřeluje naušničky v Přerově, Olomouci a okolí??? Děkuji

NASTŘELENÍ NAUŠNIČEK

(Marcela Homolová, 18. 1. 2011 20:15)

Dobrý den, ví někdo, který lékař v Jihlavě nastřelí naušničky?
Děkuji

Re: NASTŘELENÍ NAUŠNIČEK

(Klarinka III, 8. 2. 2012 13:00)

V Jihlavě nastřeluje naušničky Mudr. Šnobrová - Vrchlického 57,
tel .:56 75 74 506, cena za komplet - nastřelení + naušničky - je 380,-Kč

Pořád nevím to je děs

(Michaela, 15. 4. 2010 11:08)

Ahojík maminky já pořád nevím sice jsme objednané na píchnutí k naší doktorce ale když se ptám nebo co tu čtu tak mám teda hruzu tak pořád nevím jestli couvnout a přece jen nastřelit a nebo to udělat jak to bylo u nás a našich maminek a tak to se jen píchalo malá má 5 měsícu pořád nevím jen vím že se to blíží mám koupené naušničky ze zlata

Re: Pořád nevím to je děs

(lucka, 12. 2. 2011 23:26)

nepíchat jehlou! Nastřelit, je to o hooodně méně bolestivé.

Re: Pořád nevím to je děs

(Pavlína, 1. 2. 2012 14:15)

Ahoj,já měla taky hrozný dilema.Nakonec jsem se rozhodla pro nastřelení,protože jsem nechtěla,aby malá trpěla.Navíc jste starší než my (4 měsíce) a myslím,že by pro tvoji malou bylo taky lepší nastřelení.Byla to fakt chvilinka a skoro vůbec to není bolestivé.Naše malá plakala jen při "cvaknutí",ale v čekárně už byla v pohodě.Žádný teploty ani otékání a může na tom klidně spinkat.Dneska jsem ráda,že jsem se takto rozhodla,ale nechci ti to předhazovat.Jen píšu svůj názor.Tak šťastné rozhodnutí a držím palečky :)

kde nastřelit?

(ivana, 4. 9. 2011 9:50)

Prosím o radu,kde nastřeit naušničky,jsem z Příbora.
děkuji

rozhodnou se sami

(blandz, 17. 1. 2011 20:12)

ja osobne,detem nastrelovat ani pichat nausnice nebudu,myslím ze holcicky se poznaj i bez nich,az budou chtit tak se rozhodnou sami.

naušničky Ostrava

(Jana, 17. 1. 2011 18:51)

Byla jsem nastřelit naušničky dceři na Poliklinice v Ostravě Hrabůvce u paní doktorky a byla perfektní. Nejprve načrtla kam naušničku umístit až pak ji nastřelila. Žádná krev, dcerka plakala jen malinko. Nic nehnisalo, po 6 týdnech jsme vyměnili, vše bezproblémové.

pro ina

(lingi, 1. 12. 2010 9:00)

Byla jsem na nastřelení u paní Losmannový.Super přístup.Doporučuji.Dává si záležet s umístěním dírky narozdíl od dr. Kastnerové. Ta dělá udělá šup šup a další.Cenově je to stejné.

Pro lingi

(Ina, 29. 11. 2010 13:27)

Já bych toho profíka do Plzně brala - kdo by to byl a kde by se to provádělo? Naší malé jsou teprve dva měsíce pryč. Ale možná to tak nevadí, protože mi zrovna volala naše dr. že by je malé píchli už teď, že to nevadí.

Pro plzeňačky

(lingi, 25. 11. 2010 18:05)

Zdravím všechny maminky z plzně, co chtějí nastřelit (kvalitně) náušničky. Co se takhle domluvit, a nechat profíka přijet k nám do Plzně?V Praze tato nabídka je,v případě 3 zájemců doprava zdarma.

Nastřelení

(Petra, 26. 10. 2010 20:04)

My jsme nechávali náušničky nastřelit asi tři týdny po prvním očkování hexa vakcínou tzn. asi v 3 a 1/2 měsících v Pomad Frýdek-Místek. Malá sice plakala, ale jen chvíli - myslím že se lekla a asi to i trochu bolelo. Ale nic nehnisalo ani žádné jiné problémy jsme s tím neměli. Asi dva týdny jsme potírali černým čajem. Takže určitě doporučuji nastřelit.

nastřelení plzeň

(jitka, 8. 10. 2010 7:45)

V Plzni nastřeluje dr. Kastnerová na nábřeží. Stojí to 500 vč. náušnic. Má veliký výběr. Celá akce trvala max minutu.

Nastreleni

(Veronika, 5. 10. 2010 17:58)

Ja bych doporucila nastreleni nausnicek je to rychle a bezbolestne,nase mala ani neplakala az sem se ji z nadcenim zacla ptat co to tam ma,tak zacla rvat jak tur :-)nastreleni netrvalo ani minutu i kdyz sme u doktora stravili dobcyh 5minut dostali sme na vyber z jejich nausnic a meli tam toho hafo,ted cekame druhe dite holcicku a urcite ji nechame zase nastrelit nausnicky :0)

naušnice v Plzni

(Janina, 20. 9. 2010 15:51)

Agatha prosím,pokud jste zjistila,kde v Plzni se dají nastřelit,tak písněte. Je to hrůza,nemůžu nikoho najít :(


1 | 2 | 3 | 4 | 5

následující »