Jdi na obsah Jdi na menu
Reklama:
 


Jak vybrat kočárek

27. 12. 2006

Jak vybrat správný kočárek, čeho si všímat?

Nabídka kočárku je obrovská a my jsme u prvního miminka tápali a hledali, nevěděli jsme přesně na co se dívat, proto se tady pokusím shrnout naše zkušenosti, čím se řídit.

  1. Je rozdíl v tom, zda sháníte kočárek do velkého města nebo na vesnici. Maminky ve městě určitě ocení lehčí, skladné kočárky, se kterými se snáze dostanou do MHD nebo je rychle složí do kufru auta. A naopak - je nesmyslné kupovat odlehčený kočár za 30 tisíc, pokud 90% času bude miminko "zaparkované" pod oknem na zahradě.
  2. Trojkolka versus čtyřkolka – když pominu vzhled, na který má každý jiný názor, je důležité si uvědomit, že zatímco rozdíl mezi drahým a levným čtyřkolákem je většinou jen ve váze a případném ”vrzání”, mezi drahou a levnou tříkolkou může být - kromě již zmíněného - obrovský rozdíl i ve stabilitě! Myslete na bezpečí svého miminka a pokud zvažujete nákup některé levnější tříkolky, otestujte si v obchodě dobře její stabilitu! Zatímco dražší tříkolky mají zadní kola lehce skosená (jako mají třeba i vozíčky pro handicapované sportovce) levné varianty tento ”detail” většinou nenabízí a rozdíl ve stabilitě takovýchto kočárků je obrovský.
  3. Trojkombinace versus sólo hluboký kočár a posléze sporťák – záleží na volbě každého. Někdo dá přednost na prvního půl roku klasickému hlubokému kočárku, (který se dá za dobré ceny koupit v bazárcích) a později koupí nový sporťák.......jiný volí rovnou jeden kočár, který už od začátku nabízí všechny možnosti
  4. Cena – tady platí každý podle svých možností. Jen radím dobře počítat, protože někdy mohou lacinější kočárky přijít ve finále dráž. Pokud můžete, tak si za kvalitu raději připlaťte. Tím nechci říci, že nejdražší je ten nejlepší - kdepak - to ne, ale než půjdete nakupovat dobře zvažujte, co všechno od kočárku očekáváte, co nutně potřebujete a co naopak s klidem oželíte.


 

Čeho si všímat dále

Kola – obecně platí, že čím větší tím lepší. Určitě raději nafukovací než takové ty ”golfáčové”. V terénu nebo ve sněhu jsou malá kola strašně neobratná.
Rozměry korby – dítě tráví v hluboké korbě cca 6-7 měsíců. Pediatři doporučují, aby nepřecházelo na sporťák dokud samo nesedí. Musíte zvážit, zda vaše mimiko bude mít půl roku v létě čí v zimě (kdy je potřeba fusak), obecně se ale dá říci, že délka korbičky +/- 80cm je postačující.
Výška hluboké korbičky nad zemí – pokud jste vyšší, budete trávit polovinu procházky shrbení – z počátku je člověk věčně skloněný nad miminkem, tak myslete na svá záda.
Výškově nastavitelná rukojeť – tak aby vyhovovala oběma rodičům.
Vybírejte si spojenou rukojeť – ne takové ty dvě ručky jako mívají golfáče – kočárek je snáze ovladatelný.
Váha kočárku + jeho skladnost a případná ”snášenlivost” s kufrem vašeho auta
Rozpětí kol – pokud budete jezdit výtahem, dobře si vše přeměřte, stejně tak i případné dveře u pediatra či jiné překážky, které by vám v budoucnu mohly znesnadnit pohyb.
Dobře si zkontrolujte, aby dno korby bylo hladké, rovné – může se to zdát jako bláznivý nápad, ale my jsme při našem lítání po obchodech s hrůzou zjistili, že jsou na trhu i kočárky, které mají místo pevného dna jen jakousi kovovou mříž přes kterou je tenoučká vrstva molitanu – chudák miminko jako by leželo na roštu!
Také si pořádně překontrolujte brzdy! - bez legrace, ne u každého kočárku máte jistotu, že opravdu drží.
Sporťák – po nebo proti směru jízdy – věčné dilema – ty z vás, kteří váhají nad určitým typem kočárku právě proto, že nenabízí sportovní sedačku čelem k rodičům mohu ujistit, že zhruba od 8-i měsíců bude dítě zajímat vše kolem něj (mimo vás :-) a bude stejně chtít sedět ve směru jízdy a mít rozhled – a vy si zvyknete určitě pomaleji, ale brzy jeho nálady i lumpárny poznáte úplně stejně i "pozpátku":-) Takže pro mimčo je směr od vás v pohodě, ale sami zvažte, jakému pohledu dáte přednost vy.
Sportovní sedačka – její záda by měla jít vždy polohovat do lehu – ať už plynule nebo v několika polohách. Raději se vyhněte kočárkům které nabízejí ”sedící” sedačky – takové, co se sklápí celé, jako židlička. Uvědomte si, že vaše miminko přejde na sporťák okolo sedmi měsíců a jeho páteř rozhodně nebude připravená na spaní v sedě! Snad pro starší děti, které už v kočárku nespí a nebo pokud mimi usne během nákupu – a pak hurá rychle domů, rozhodně tento typ sedačky ale není vhodný na to, abyste s ním vyráželi na delší ”spací” procházky. Taky nespíte rádi na židli – nenuťte k tomu vaše miminko.
Polohování nožiček – s výhodou
Materiály – vyhněte se bavlně jako vnějšímu potahu. Navzdory ujištěním prodavačů, že je to přírodní materiál speciálně ošetřený, můžete si být si být jistí, že za dva tři měsíce (obzvláště pokud budete mít letní mimi) bavlněná látka vyšisuje a kočárek bude vypadat jako po 3. dítěti. S výhodou vybírejte materiály, které jsou snadno ošetřitelné – omyvatelné, případně se dá celý potah z kočárku stáhnout a přeprat – až vaše miminko vylije v kočárku svůj první hrníček šťávy, určitě si vzpomenete.......
Slunečník versus překlápěcí rukojeť kočárku – záleží na vás. Někdo bude bránit do krve přehazovací rukojeť, jiný vám řekne, že stejně bravurně zvládne bleskově nastavit slunečník, když zahne proti sluníčku – záleží na každém co si zvolí. Určitě jsou obě varianty vyhovující. Překlápěcí rukojeť je fajn v případě, když hodně fouká.
Pětibodové pásy - jednoznačně obrovská výhoda - obzvláště pokud je dítko živější
Košík pod kočárkem - zvažte zda budete potřebovat, aby sloužil na transport větších nákupů, zkontrolujte si také zda je snadno dostupný
Údržba kočárku - informujte se u prodavače, které části potahu jsou odnimatelné a jakou údržbu daný materiál vyžaduje. Obecně platí - čím více lze kočárek "vystriptýzovat", tím lépe. Přeci jen za ty dva roky co ho budete používat se nastřádají různé nehody.


 

Vychytávky, které mít nemusíte, ale které jsou super, když je máte:

Otočná kola usnadňující zatáčení kočárku - odpadá nadzvedávání na každém rohu
Ruční brzda na rukojeti kočárku - ocení hlavně ti, kteří budou častěji zdolávat kopce – odpadají takové ty situace, kdy kočár za sebou vláčí maminku, která brzdí podrážkama co to dá.
Plynulé polohování dna v korbičce - skvělé např. když je miminko nachlazené – můžete ho lehunce naklopit a lépe se mu dýchá.
Podvozek na který se dá nacvaknout autosedačka - oceníte např. při nákupech
Odvětrávání korbičky – prima proti ”zapaření” miminka nejen v letních měsících
Slídové okénko ve střeše kočárku – na ”hlídání” :-)
Pumpička na kola – neurazí a při malém defektu může pomoci dojet. I když přiznám, že když jsme my píchli kolo, byla to pořádná díra, takže na dojetí bychom museli mít kompresor :-)


 

Hurá do obchodu!

I když se rozhodnete kupovat kočárek přes internet - často to výjde cenově lépe, určitě si napřed zajděte do obchodu. Nejlépe je udělat si s partnerem doma seznam věcí, které od kočárku očekáváte a pak vyrazit na "výlet" do obchodu. Udělejte si na to čas, určitě běžte oba - a nejlépe aby se vám to časově hodilo, žádná honička - no prostě "výlet". Jo a nezapomeňte se vyzbrojit vlastním centimetrem. Často se stává, že prodavači loví rozměry kočárku z různých brožur a stejně vám ve finále nejsou schopni říci, zda je to vnitřní či vnější rozměr korbičky. Pohrajte si tam. Vyberte si pár kočárků, které vás něčím zaujaly a pak si je otestujte. Udělejte si závody ve skládání, polohování, slalomovou dráhu, no prostě vyblbněte se - jen tak zjistíte, který kočárek vám opravdu vyhovuje. Nezapomeňte, že jej budete používat minimálně další dva roky a bylo by škoda dát spoustu peněz a po měsíci zjistit, že vás ten kočárek dohání k šílenství. (což se bohužel děje spoustě lidí). Projděte si všechny body na vašem seznamu a podle toho, jak který kočárek uspěl, vyberte si svého favorita. Jo a nenechte se nutit prodavačem do okamžitého nákupu. To, že jste 2 hodiny "trénovali" na prodejně vás ještě nezavazuje k nákupu! Taky si nechejte radit jen v "rozumné" míře. Bohužel často platí, že prodavač chválí jen to, co má na obchodě (logicky) takže se vám klidně může stát, že ve vedlejším obchodě vám ten do nebe vychvalovaný kočárek naopak pomluví do posledního šroubku. Prostě nechte se informovat a pak se řiďte vlastním rozumem. Hodně štěstí při nákupech!


A ještě jedna malinká rada na závěr - věřím, že budete mít štěstí a váš kočárek bude bezporuchový (jako ten náš) - ale stejně pro příklad reklamace, zeptejte s v tom daném obchodě již při koupi, jaké nabízejí podmínky. Některé obchody - předpokládám, že pouze kamenné - vám totiž zaručí, že po dobu reklamace budete mít k dispozici jejich "erární" kočárek. Může se to zdát jako zanedbatelná maličkost - ale když na reklamaci dojde, je v tom rozdíl obrovský. Reklamace může trvat až 30 dnů a jen si představte být 30 dnů imobilní bez kočárku s malým nechodícím mimčem.......pokud není k ruce nikdo, kdo by vám kočárek půjčil, museli byste nejspíše investovat do nějakého bazárkového a ten pak zase prodávat - no prostě opět výdaje a trable navíc - proto se raději ptejte předem. To byl jeden z důvodů, proč jsme se rozhodli pro nákup v kamenném obchodě.

Prosba
V komentářích se množí dotazy na jednotlivé typy kočárků, proto mám na vás prosbu - Až budete mít kočárek koupený a otestovaný v praxi, vraťte se prosím na tyto stránky a podělte se se svými zkušenosti a postřehy (kladnými i zápornými) ohledně konkrétních značek kočárků. Za všechny budoucí rodiče, kteří hledají dobré rady, vám moc děkuji. -

Pokud přidáváte svoje zkušenosti s konkrétním typem kočárku, uveďte prosím do nadpisu jeho název - usnadníte tak ostatním rodičům orientaci. Děkuji.

No a protože komentářů již notně přibylo, doporučuji si usnadnit práci, a pokud hledáte recenze na konkrétní značku, používat při hledání ctrl+F.

 

Komentáře

Přehled komentářů

Pro Míšu - Chipolino Perfect

(Monik, 1. 6. 2008 10:21)

Ahojky Míšo, díky moc za odkaz na stránky, koukala jsem na něj... Kola jsou dobrá, ale nevím, jak se bude chovat to přední dvoukolo. Dáš pak vědět, až nabereš nějaké zkušenosti, že jo? :-) Slyšela jsem pár názorů, že se mezi to zdvojené kolo něco může dostat, a pak toho moc nenajezdíš... Ale to jsou jen teorie, raději budu posuzovat z praxe :-) Tak díky moc a pěkný ježdění! Monika

Kočárek Casualplay S6

(Katka, 31. 5. 2008 16:44)

Prosím o radu.Chtěla bych vědět jestli je tak dobrý jak všichni píšete o Casualplay S4...Budu bydlet na vesnici, tak se chci zeptat na kolečka,jestli nevadí,že nejsou nafukovací, nehrkají atd.. Chci se na něho jít podívat do prodejny, ale koupit přes internet,je to totiž levnější. Nemáte s tím někdo zkušenosti??mám strach jak potom s reklamací.
Moc se mi líbí, ale ta cena mi docela vadí, teď mají akci s autosedačkou za 16140kč, což se mi zdá celkem dost.Ale snad za to bude stát!!Je fakt krásný.
Prosím napište jestli ho někdo máte!!!!!Moc děkuji. Katka

TAKO NATALIA

(Jana, 31. 5. 2008 9:35)

Prosím o radu - máte někdo zkušenosti s kočárkem Tako Natalia? Fotky na netu se nám líbí, ale zatím jsme ho na vlastní oči nikde neviděli....

Pro Moniku - Perfect

(Míša, 30. 5. 2008 21:24)

Ahojky Moniko,já bych ti kočárek strašně ráda nafotila,ale naše 2-letá princezna nám foťáček před týdnem "vykoupala" ve vaně a spravený má být v úterý.Jestli chceš tak koukni na jejich stránky na mimibazaru, www.mimibazar.cz/kocarkydeniska.Paní tam kočárky má nafocené,já mám černo-bílou kytičku,vypadá opravdu nááádherně,velmi lehce se ovládá a obsahuje korbičku,sportovní verzi i autosedačku,už se těším až ho prubneme na procházce... Dej pak vědět,jak jsi se rozhodla ty. Míša

Pro Míšu - Novinka Perfect

(Monika, 30. 5. 2008 12:15)

Ahojky Míšo, nemohla bys prosím ten kočárek nafotit, a poslat mi ho mailem? Také jsem na Chipolino Gemma jukala, ale ta kolečka josu malinká... Ještě mám čas na definitivní výběr, ale spíš jsem zoufalá... Raději bych čtyřkolku než troj, velká kola, přední otočná, chci velkou korbu, a aby byl lehký.... To je dnes kumšt vybrat ten pravý... Mail je LekorkaL@seznam.cz. Díky.

golfky

(Gabča, 30. 5. 2008 1:13)

Ahoj,chtěla sem se zeptat jestli některá nemá zkušenost s kočárkama.
DISNEY - Sprint 6,Dema - City 08,Baby Design Golf Travel?
DĚKUJÍ

pro Markétu - Roan Marita

(Majka S., 30. 5. 2008 0:03)

Markéto, taky mám kočárek Roan Marita. Jsem s ním moooc spokojená. Dávám mu docela zabrat, jezdím s ním už 10. měsíc prakticky denně. Je dost hluboký a prostorný. Naši Terezku jsem vozila 10 měsíců v hluboké korbičce a vlezla se mi tam (už měří 73 cm). Právě jsem si dnes vytáhla sporťák, tak jsem zvědavá, jak se mi bude jezdit s touto verzí. Jinak opravdu hluboká korbička má polohovatelná záda. Vnitřní obal korbičky lze sundat a vyprat. Boudička se v zadní části dá odepnout a větrá. Také korbička je zespod větratelná, má dole 6 otvorů, které se na zimu nedají zadělat, ale postačí dát navíc deku a je to vyřešeno. Boudičku máme v kombinaci červená - béžová a musím říct, že na rozdíl od kočárků mých kamarádek náš roan vůbec nevybledl. Kočárek krásně péruje, je dobře ovladatelný, má nafukovací kolečka, do terénu jako stvořený. Jezdím s kočárkem hodně, tak jsem měla to "štěstí" a 1x jsem píchla, manžel pak musel předělávat duši, což je trochu makačka, chce to grif. Rozložení kočárku do auta je rychlé a jednoduché, v autě teda zabere více místa, ale nám to nevadilo, máme velký kufr. Kočárek se dá nacvaknout proti směru jízdy i po směru jízdy, stejně tak i sporťák. Koš pod korbičkou je prostorný, vlezly se mi tam i 2 tašky s nákupem. Tak už mě nic nenapadá. Snad jen to, že by kočárek mohl mít větší tašku, většinou jsem ji měla plnou a zapla ji tak tak. A poslední poznámka - kamarádka má taky roan, občas jim kolečka počůrá pes a mají je dost rezavé. My máme kolečka pěkná, je pravda, že doma žádné čtyřnohé zvířátko nemáme. Tak hodně zdaru při výběru kočárku. Majka

pro Ivu-Firkon

(Kája, 29. 5. 2008 21:34)

Ivo, díky moc!!!Mame uz naplanovany rodinny vylet,takze to tento vikend neni mozny.Ale napad to byl skvelej!Já jsem sice Brandýs n/Labem,ale do Klodska jezdime z chajdy,kterou mame u Kolina -smer Hradec.Jeste se zajedu kouknout v So do te Góry a uvidim.Jestli muzu poprosit,napis,jak si poridila a jakej si nakonec vybrala.Mne se moc libi tyrkysovo-cernej,ale jak vypada realne,to jsem zvedava. Kdyztak muj mail je: mmbpetulav@seznam.cz PA Karolína

Pro Káju - Firkon

(Iva náchod, 29. 5. 2008 19:39)

Není zač dnes dopoledne jsem volala té paní a ona se mnou počítá tže je možné že zrovinka tam bude mít i více kousků různých barev jedu ráno jelikož jdu do Hronova k dr. a pak rovnou do Polska, odkuď jsi můžu tě vzít s sebou přeci jen ve dvou se jede líp kontakt na mě 602773116 Iva

Firkon pro Ivu

(Kája, 29. 5. 2008 11:09)

Ivo,moc děkuji za popis prodejního místo kočárků v Klodsku.Teď o víkendu jedeme ke známým do Smržovky,tak se ještě zajedu kouknout do Jelení Góry, i když tam to teda neznám vůbec, tak je možné, že za týden pošupajdim do Klodska.

Bebecar Stylo AT

(Alena Š., 29. 5. 2008 10:53)

Ahoj,máme trojkombinaci (cca 14tis kč),houpací silně odpružený podvozek - protože naše děti se prostě rády houpou :),přední kola otočná s možností zaaretování,nafukovací kola,hezká limetková barva, která bohužel opravdu pomalu vyšeptává, i když je kočárek starý půl roku.Stabilita výborná,krásně sám zahýbá, jezdí se jako tříkolkou, ale s výhodou stability čtyřkolového kočáru. Hluboká korba je skvělá, vzdušná a prostorná,snad zbytečně těžká pro přesuny.Sportovní sedačka se dá otočit po i proti směru jízdy,dá se sklopit do úplného lehu a je dostatečně dlouhá-ovšem momentáně je v opravně,jelikož po čtyřech dnech provozu(!)nám odešla do věčných lovišť tyčka, která se spolupodílí na polohování.Kočár bohužel už od začátku trochu povrzává a zdá se mi zbytečně těžký, pro akční, přesouvající se MHD maminky těžkopádný, ale výborný do terénu, na výlety.Zbytečně drahé doplňky-např.original pláštěnka za 500,-.Příště bych volila jiný.Tak ahoj všichni A

Prodám Herqules

(Simona, 29. 5. 2008 9:25)

Dobrý den, v polovině června budeme prodávat trojkolku Herqules v barvě olivovo-černé s otočným předním kolečkem, fusakem, taškou ne mimi, nánožníkem, pláštěnkou,batohem - vše originál Herqules. Ve stříšce okno. Kotoučové + ruční brzda. Jezdili jsme s ním 16 měsíců. Vhodný do terénu. Nutno vidět, určitě se dohodneme. Telefon 774256800.

Kam na kočárky v Ostravě?

(Renáta, 29. 5. 2008 0:08)

Kam se mám jít kouknout na kočárky v Ostravě - ráda bych si naživo zkusila a prohlídla zejména peg perego gt3, skate completo a jané slalom. Diky :)R.

¨Pro Radanu a Janinu

(Firkon twist 3kolka, 28. 5. 2008 20:34)

Ahoj na batolátku je sice mají ale cena je dost vysoká... Jinak si nemyslím že by se s tou 3kolkou zase tak špatně v zimě jezdilo to by musel být čerstvě napadnutý neprohrnutý sníh a pochybuji že mamčám ve vánici s miminkama se někam bude chtít jezdit a chodníky jsou většinou ok. Ve předu má jedno dvojité kolečko sice teoreticky se tam sníh dostat může,ale myslím že letos ten sníh nebude nic moc jako v loni!Uvidíme já do něj jdu i tak tento týden si pro něj už konečně jedu!!!!!!!!!

Pro Káju

(Iva Náchod, 28. 5. 2008 20:24)

Dobrý den,
Přesný popis místa je pořád rovně z kopce dolů v Klodzku a po pravé ruce je pak školka a tam je ta paní má. Jo je to skoro u tržnice v kopečku přes ulici na vizitce je psaná ul. Jana Pawla II nr 2, budynek szkoly podstawowj nr.3

Firkon baby duo

(Eva, 28. 5. 2008 16:48)

Ahojky všem, chtěla bych se zeptat, jestli nemáte někdo zkušenost s kočárkem Firkon baby duo pro dvojčata. Já ho viděla jen na www.batolatko.cz a dost se mi líbil, jen se mi zdají ty vložené tašky nějaké malé. Čekáme mimísky na konci října, tak aby se mi tam pak vlezly s dětma i fusaky. A taky by mě zajímalo, jakej je na ovládání, jak se s ním jezdí a jestli se dá snadno(nebo aspoň přiměřeně dvojčatovýmu kočáru) složit. Zatím nikde (Brno, Prostějov, Olomouc) jsem na něj nenarazila. Děkuju moc za rady.

Pro Pavlu

(Katka, 28. 5. 2008 9:58)

Pavlo děkuju za odpověď.Chci si koupit Herqula už jen jako sporťák.Kája už bude mít 6 měsíců a v korbičce začíná protestovat.Hrozně se mi totiž líbí. Jen se nemůžu rozhodnout jestli 3 nebo 6 kolku :-)). Potřebuju, aby to byl sporťák trošku i do terénu a ne jen do města, a aby sem se s ním moc nenarvala a byl skladný do auta.

Katce- Herqules

(Pavla, 27. 5. 2008 21:45)

Ahoj Katko, mám Herqules trojkolku a jsem s ním opravdu spokojená,. Jezdím již 16 měsíců a kromé občasného vrzání žádný problém.V zimě je tam miminko krásně zachumlané a schované, za sluníčka oceňuji boudu s kšiltem... Měla jsem na malou i korbičku, ta je taky moc fajn a prostorná.Kdybys měla zájem, mohla bych Ti korbičku prodat.myslela jsem,že prodám celý kočárek jako komplet,ale rozhodla jsem se ,že si sporťák nechám ještě na letošní zimu- takže nevím, jak pak bude vypadat...tak se kdyžtak ozvi..

Herqules Razor 6

(Katka, 27. 5. 2008 8:47)

maminky nemáte náhodou některá zkušenost s touto značkou kočárku? Popř. přímo s tímto typem, nebo trojkolkou?Děkuju za odpovědi

Firkon F3

(Markéta, 26. 5. 2008 21:57)

Ahoj Magdo.Přečetla jsem si tvůj příspěvek až dnes.Neměla jsem vůbec čas.Zatím nemám kočárek vyzkoušenej.Čekám na malou až se rozhodne na svět.Mám termín až 3.července,ale podle toho co mě řekla doktorka,tak to bude asi dřív.Doufám,že se nám s ním bude jezdit dobře.Jak jsi s ním spokojená ty?Nebo i ostatní mě napište jak jste spokojení s kočárkem Firkon F3!?Jak je to s tím sněhem?Opravdu se s ním špatně jezdí ve sněhu?Díky předem za odpovědi.Ahoj Markéta.


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 | 100 | 101 | 102 | 103 | 104 | 105 | 106 | 107 | 108 | 109 | 110 | 111 | 112 | 113 | 114 | 115

následující »