Jdi na obsah Jdi na menu
Reklama:
 


Jak vybrat kočárek

27. 12. 2006

Jak vybrat správný kočárek, čeho si všímat?

Nabídka kočárku je obrovská a my jsme u prvního miminka tápali a hledali, nevěděli jsme přesně na co se dívat, proto se tady pokusím shrnout naše zkušenosti, čím se řídit.

  1. Je rozdíl v tom, zda sháníte kočárek do velkého města nebo na vesnici. Maminky ve městě určitě ocení lehčí, skladné kočárky, se kterými se snáze dostanou do MHD nebo je rychle složí do kufru auta. A naopak - je nesmyslné kupovat odlehčený kočár za 30 tisíc, pokud 90% času bude miminko "zaparkované" pod oknem na zahradě.
  2. Trojkolka versus čtyřkolka – když pominu vzhled, na který má každý jiný názor, je důležité si uvědomit, že zatímco rozdíl mezi drahým a levným čtyřkolákem je většinou jen ve váze a případném ”vrzání”, mezi drahou a levnou tříkolkou může být - kromě již zmíněného - obrovský rozdíl i ve stabilitě! Myslete na bezpečí svého miminka a pokud zvažujete nákup některé levnější tříkolky, otestujte si v obchodě dobře její stabilitu! Zatímco dražší tříkolky mají zadní kola lehce skosená (jako mají třeba i vozíčky pro handicapované sportovce) levné varianty tento ”detail” většinou nenabízí a rozdíl ve stabilitě takovýchto kočárků je obrovský.
  3. Trojkombinace versus sólo hluboký kočár a posléze sporťák – záleží na volbě každého. Někdo dá přednost na prvního půl roku klasickému hlubokému kočárku, (který se dá za dobré ceny koupit v bazárcích) a později koupí nový sporťák.......jiný volí rovnou jeden kočár, který už od začátku nabízí všechny možnosti
  4. Cena – tady platí každý podle svých možností. Jen radím dobře počítat, protože někdy mohou lacinější kočárky přijít ve finále dráž. Pokud můžete, tak si za kvalitu raději připlaťte. Tím nechci říci, že nejdražší je ten nejlepší - kdepak - to ne, ale než půjdete nakupovat dobře zvažujte, co všechno od kočárku očekáváte, co nutně potřebujete a co naopak s klidem oželíte.


 

Čeho si všímat dále

Kola – obecně platí, že čím větší tím lepší. Určitě raději nafukovací než takové ty ”golfáčové”. V terénu nebo ve sněhu jsou malá kola strašně neobratná.
Rozměry korby – dítě tráví v hluboké korbě cca 6-7 měsíců. Pediatři doporučují, aby nepřecházelo na sporťák dokud samo nesedí. Musíte zvážit, zda vaše mimiko bude mít půl roku v létě čí v zimě (kdy je potřeba fusak), obecně se ale dá říci, že délka korbičky +/- 80cm je postačující.
Výška hluboké korbičky nad zemí – pokud jste vyšší, budete trávit polovinu procházky shrbení – z počátku je člověk věčně skloněný nad miminkem, tak myslete na svá záda.
Výškově nastavitelná rukojeť – tak aby vyhovovala oběma rodičům.
Vybírejte si spojenou rukojeť – ne takové ty dvě ručky jako mívají golfáče – kočárek je snáze ovladatelný.
Váha kočárku + jeho skladnost a případná ”snášenlivost” s kufrem vašeho auta
Rozpětí kol – pokud budete jezdit výtahem, dobře si vše přeměřte, stejně tak i případné dveře u pediatra či jiné překážky, které by vám v budoucnu mohly znesnadnit pohyb.
Dobře si zkontrolujte, aby dno korby bylo hladké, rovné – může se to zdát jako bláznivý nápad, ale my jsme při našem lítání po obchodech s hrůzou zjistili, že jsou na trhu i kočárky, které mají místo pevného dna jen jakousi kovovou mříž přes kterou je tenoučká vrstva molitanu – chudák miminko jako by leželo na roštu!
Také si pořádně překontrolujte brzdy! - bez legrace, ne u každého kočárku máte jistotu, že opravdu drží.
Sporťák – po nebo proti směru jízdy – věčné dilema – ty z vás, kteří váhají nad určitým typem kočárku právě proto, že nenabízí sportovní sedačku čelem k rodičům mohu ujistit, že zhruba od 8-i měsíců bude dítě zajímat vše kolem něj (mimo vás :-) a bude stejně chtít sedět ve směru jízdy a mít rozhled – a vy si zvyknete určitě pomaleji, ale brzy jeho nálady i lumpárny poznáte úplně stejně i "pozpátku":-) Takže pro mimčo je směr od vás v pohodě, ale sami zvažte, jakému pohledu dáte přednost vy.
Sportovní sedačka – její záda by měla jít vždy polohovat do lehu – ať už plynule nebo v několika polohách. Raději se vyhněte kočárkům které nabízejí ”sedící” sedačky – takové, co se sklápí celé, jako židlička. Uvědomte si, že vaše miminko přejde na sporťák okolo sedmi měsíců a jeho páteř rozhodně nebude připravená na spaní v sedě! Snad pro starší děti, které už v kočárku nespí a nebo pokud mimi usne během nákupu – a pak hurá rychle domů, rozhodně tento typ sedačky ale není vhodný na to, abyste s ním vyráželi na delší ”spací” procházky. Taky nespíte rádi na židli – nenuťte k tomu vaše miminko.
Polohování nožiček – s výhodou
Materiály – vyhněte se bavlně jako vnějšímu potahu. Navzdory ujištěním prodavačů, že je to přírodní materiál speciálně ošetřený, můžete si být si být jistí, že za dva tři měsíce (obzvláště pokud budete mít letní mimi) bavlněná látka vyšisuje a kočárek bude vypadat jako po 3. dítěti. S výhodou vybírejte materiály, které jsou snadno ošetřitelné – omyvatelné, případně se dá celý potah z kočárku stáhnout a přeprat – až vaše miminko vylije v kočárku svůj první hrníček šťávy, určitě si vzpomenete.......
Slunečník versus překlápěcí rukojeť kočárku – záleží na vás. Někdo bude bránit do krve přehazovací rukojeť, jiný vám řekne, že stejně bravurně zvládne bleskově nastavit slunečník, když zahne proti sluníčku – záleží na každém co si zvolí. Určitě jsou obě varianty vyhovující. Překlápěcí rukojeť je fajn v případě, když hodně fouká.
Pětibodové pásy - jednoznačně obrovská výhoda - obzvláště pokud je dítko živější
Košík pod kočárkem - zvažte zda budete potřebovat, aby sloužil na transport větších nákupů, zkontrolujte si také zda je snadno dostupný
Údržba kočárku - informujte se u prodavače, které části potahu jsou odnimatelné a jakou údržbu daný materiál vyžaduje. Obecně platí - čím více lze kočárek "vystriptýzovat", tím lépe. Přeci jen za ty dva roky co ho budete používat se nastřádají různé nehody.


 

Vychytávky, které mít nemusíte, ale které jsou super, když je máte:

Otočná kola usnadňující zatáčení kočárku - odpadá nadzvedávání na každém rohu
Ruční brzda na rukojeti kočárku - ocení hlavně ti, kteří budou častěji zdolávat kopce – odpadají takové ty situace, kdy kočár za sebou vláčí maminku, která brzdí podrážkama co to dá.
Plynulé polohování dna v korbičce - skvělé např. když je miminko nachlazené – můžete ho lehunce naklopit a lépe se mu dýchá.
Podvozek na který se dá nacvaknout autosedačka - oceníte např. při nákupech
Odvětrávání korbičky – prima proti ”zapaření” miminka nejen v letních měsících
Slídové okénko ve střeše kočárku – na ”hlídání” :-)
Pumpička na kola – neurazí a při malém defektu může pomoci dojet. I když přiznám, že když jsme my píchli kolo, byla to pořádná díra, takže na dojetí bychom museli mít kompresor :-)


 

Hurá do obchodu!

I když se rozhodnete kupovat kočárek přes internet - často to výjde cenově lépe, určitě si napřed zajděte do obchodu. Nejlépe je udělat si s partnerem doma seznam věcí, které od kočárku očekáváte a pak vyrazit na "výlet" do obchodu. Udělejte si na to čas, určitě běžte oba - a nejlépe aby se vám to časově hodilo, žádná honička - no prostě "výlet". Jo a nezapomeňte se vyzbrojit vlastním centimetrem. Často se stává, že prodavači loví rozměry kočárku z různých brožur a stejně vám ve finále nejsou schopni říci, zda je to vnitřní či vnější rozměr korbičky. Pohrajte si tam. Vyberte si pár kočárků, které vás něčím zaujaly a pak si je otestujte. Udělejte si závody ve skládání, polohování, slalomovou dráhu, no prostě vyblbněte se - jen tak zjistíte, který kočárek vám opravdu vyhovuje. Nezapomeňte, že jej budete používat minimálně další dva roky a bylo by škoda dát spoustu peněz a po měsíci zjistit, že vás ten kočárek dohání k šílenství. (což se bohužel děje spoustě lidí). Projděte si všechny body na vašem seznamu a podle toho, jak který kočárek uspěl, vyberte si svého favorita. Jo a nenechte se nutit prodavačem do okamžitého nákupu. To, že jste 2 hodiny "trénovali" na prodejně vás ještě nezavazuje k nákupu! Taky si nechejte radit jen v "rozumné" míře. Bohužel často platí, že prodavač chválí jen to, co má na obchodě (logicky) takže se vám klidně může stát, že ve vedlejším obchodě vám ten do nebe vychvalovaný kočárek naopak pomluví do posledního šroubku. Prostě nechte se informovat a pak se řiďte vlastním rozumem. Hodně štěstí při nákupech!


A ještě jedna malinká rada na závěr - věřím, že budete mít štěstí a váš kočárek bude bezporuchový (jako ten náš) - ale stejně pro příklad reklamace, zeptejte s v tom daném obchodě již při koupi, jaké nabízejí podmínky. Některé obchody - předpokládám, že pouze kamenné - vám totiž zaručí, že po dobu reklamace budete mít k dispozici jejich "erární" kočárek. Může se to zdát jako zanedbatelná maličkost - ale když na reklamaci dojde, je v tom rozdíl obrovský. Reklamace může trvat až 30 dnů a jen si představte být 30 dnů imobilní bez kočárku s malým nechodícím mimčem.......pokud není k ruce nikdo, kdo by vám kočárek půjčil, museli byste nejspíše investovat do nějakého bazárkového a ten pak zase prodávat - no prostě opět výdaje a trable navíc - proto se raději ptejte předem. To byl jeden z důvodů, proč jsme se rozhodli pro nákup v kamenném obchodě.

Prosba
V komentářích se množí dotazy na jednotlivé typy kočárků, proto mám na vás prosbu - Až budete mít kočárek koupený a otestovaný v praxi, vraťte se prosím na tyto stránky a podělte se se svými zkušenosti a postřehy (kladnými i zápornými) ohledně konkrétních značek kočárků. Za všechny budoucí rodiče, kteří hledají dobré rady, vám moc děkuji. -

Pokud přidáváte svoje zkušenosti s konkrétním typem kočárku, uveďte prosím do nadpisu jeho název - usnadníte tak ostatním rodičům orientaci. Děkuji.

No a protože komentářů již notně přibylo, doporučuji si usnadnit práci, a pokud hledáte recenze na konkrétní značku, používat při hledání ctrl+F.

 

Komentáře

Přehled komentářů

Teutonia spirit S3

(Mati, 21. 10. 2009 21:44)

Naprosto dokonalý kočárek, opravdu je to Mercedes mezi kočárky. DOPORUČUJI. Jezdíme po polích, parkem, lesem, dost náročný terén a Teutonka zvládá vše na jedničku. Nevím, zda je to tím, že jsou ostatní mamči líné nebo to jejich vozítka nezvládají, ale v těchto terénech jsem nikdy žádnou s kočárkem nepotkala. Na nákupy skvěle ovladatelný jendou rukou, v druhé nesu košíček s nákupem. Ruční brzda fantazie na brusle a na jízdu z kopce. Neumím si vzpomenout na vše pozitiva, ale pokud chcete aby až pojedete jel PAN KOČÁREK, tak je to správná volba. Případné dotazy uvítám na Matinka@email.cz

CHICCO TRIO TOUR 4

(Lucka, 20. 10. 2009 21:40)

někdo se tu ptal na tento kočárek, tak jen chci říct, že bych ho určitě nekupovala, mám ho rok a je to hrůza a děs, absolutně nevhodný do terénu, celý je "roztřepaný", mám na mysli konstrukci kočárku, možná ta trojkolka by byla lepší, s korbičkou a autosedačkou jsem byla spokojená, hlavně je parádní ten podstavec pro sedačku, jen se nasadí a může se jet.. jinak nedoporučuju

!!!???

(Růžena, 22. 9. 2009 8:35)

Milé čtenářky, dnešní maminky se mají!!! Když jsem já před třiceti lety povila svoje první dítko, byla jsem ráda, že mám vůbec nějaký kočárek. Na trhu byla pouze Liberta v hnědém manžestrovém provedení, pak zelená, modrá a vínová omyvatelná a to bylo všechno. Dneska to máte těžší se rozhodnout, protože je nepřeberné množství možností. Vidím to u dcery, která teď čeká svoje první mimi a nemůže si vybrat. Tak hodně štěstí a zdraví všem maminám a miminům!!!

Palex-Orlando alu

(Ariana, 20. 9. 2009 20:35)

Hezky den,chtela bych se zeptat jestli mate nekdo zkusenosti s kocarkem firmy Palex-Orlando Alu?Mocinky se mi libi,ale jeste jsem ho nevidela na zivo,takse chci pozeptati!

joolz

(Nika, 17. 9. 2009 17:10)

Ahojte maminy:) Chci se zeptat, jestli máte některá zkušenosti s kočárem Joolz? Je to poměrně novinka.Známá mi ho chce prodat, že je super, ale má takové divně malé kolečka ve předu. Já potřebuji kočár vhodný do terénu i města a hlavně do sněhu...čekáme mimi na vánoce:)
Děkujíííí

RE: Prosím o radu :-)

(Veronika, 28. 8. 2009 17:31)

Pavli, děkuji za radu. Mrknu na kočárek na netu a pak v obchodě. Jsem ráda za každou možnou radu. Bohužel, my si kočárek nebudeme moci nechat vůbec nikde na chodbě dole. Není tam místo a bydlí zde taková zvláštní skvadra lidiček, že bych ho tam ani snad nechat nechtěla (kdoví, co by se mi tam objevilo a zda bych kočárek ještě našla :-))Těžko říct. Takže jsem si říkala, že to budu asi zatím dělat tak nějak - vynést korbičku nahoru a pak se vrátit pro podvozek...Fakt nevím. Teď se mi ještě líbil kočárek V-cross (V-Max).Zdálo se mi, že taky není zrovna těžký. Nemá někdo zkušenosti i s tímto kočárkem?
Děkuji a přeji pěkný den.

Kočárek Casualplay....

(E.K., 26. 8. 2009 10:05)

Měl by někdo zájem o tříkolku casualplay oranžové barvy,fusák,aut.sedačku,nánožník,přebalovací tašku(vše ve stejné barvě)!Samotná korba stojí 2.600 cca 2.700!Podvozek 5.000.jinačí informace na casualplay.cz
pište na e-mail elisak@tiscali.cz

RE: Prosím o radu :-)

(Pavlína, 22. 8. 2009 15:00)

Veru, my bydlíme také ve 2. patře bez výtahu a kočárek jsem vyřešila tak, že jsem koupila trojkombinaci a miminko v korbě vždy vynesla nahoru i s korbou a podvozek jsem zamkla dole v přízemí k zábradlí. Když jsme přešli do sporťáku, tak už jsem nosila malou jen tak a zamykala dole celý kočár a velice se to osvědčilo. Takže při výběru jsem koukala i na hmotnost samotné korby a nakonec vyhrála Teutonia Spirit S3, mohu vřele doporučit. Přeju hodně štěstí při výběru!

Prosím o radu :-)

(Veronika, 21. 8. 2009 23:21)

Ahojte holky, náhodou jsem našla tyto stránky a hned chci poprosit o radu. V prosinci se nám narodí holčika a tudíž vybíráme kočárek. Bydlíme ve 2. patře bez výtahu a tak přemýšlím nad nějakým co nejlehčím kočárkem.Budu ho muset "tahat" do bytu. Bohužel - čím lehčí, tím dražší a ještě k tomu prý nejlehčí je Inglesina (11 kg), ale ta cena ...
Přemýšlela jsem i nad tím, zda nekoupit na zimu (na toho půl roku) raději nějaký z bazárku jen hluboký a pak na léto koupit kvalitnější sporťáček.
Nemáte někdo zkušeost, co je lepší? Zda hned 3 kombinace či raději jít do hlubokého a pak teprve sporťák. Čekám první miminko a na trhu s kočárky jsem opravdu zmatená :-(
Říkala jsem si, že by se mi líbil X-lander XQ 09 - ale ta cena.
Děkuji mnohokráte za informace a užívejte si letních dnů se svými broučky :-) zdravím a děkuji

Prosim o vas nazor a zkusenosti :-)

(Jana, 17. 8. 2009 8:44)

Ahoj maminky,

nemate prosim zkusenost s kocarkem S-MAX? Zde je odkaz: http://www.splavacek.cz/zbozi/1208-sportovni-kocarek-s-max-s-autosedackou-black-novinka
nebo zde http://www.splavacek.cz/zbozi/1007-sportovni-kocarek-s-max-s-autosedackou

Libi se mi, byla jsem se na nej podivat i v prodejne, ale zatim jsem nikde na internetu nenasla nejakou diskusi k tomuto typu.
Je podobny kocarku Leviroo - krome prednich kolecek, ale jsou stejne lehky a maji stejne vnitrni rozmery.
Libil se mi i Danny Sport, ale prijde mi, ze je docela maly???
Diky za radu :-)

Patron F4R 4-kombinacia

(Lenka, 8. 8. 2009 12:52)

Pridavam komentar, kiez by sa pridalo viac maminiek, ulahcilo by to vyber kocika.
Takze najskor VYHODY:
velke zadne kolesa a predne s aretaciou - super vecicka, neviem si predstavit nadvihovat kocik na kazdom rohu. Nerovny teren ani kopce nam nerobili ziadne problemy, celkom dobre sa jazdilo dokonca aj po snehu. Fusakotaska - vyborna vecicka, lekarku sme mali hned vedla domu, kocik som ani nebrala, len tasku na plece a bolo (u pediatricky je mnozstvo schodov a ziadny vytah). Taska ma vyberatelne dno, da sa pouzit aj ako fusak do sportaku. Pekny nanoznik pouzitelny aj na hlboku aj sportovu cast. Strieska ma sietovane okienko, ked je horuco, tak fajn prefukuje, ked fuci vietor, da sa zavriet. Navyse cezen vidim na malu, ked ju mam v sportaku. Sedacka sa da otocit, ked sme prechadzali z hlbokeho, najskor som ju mavala tvarou k sebe, neskorsie sme otocili, aby mala kukala do sveta. Vyskovo nastavitelna rukovat. Potahy sa daju vyzliect a vycistit. Dobre drzia farby. Letny doplnok - sietka - elegantne sa da pripnut na kocik, skvela. Zimny doplnok - proti vetru - vyuzili sme asi 5x. Naklikavacie vajicko - perfektna vecicka, podvozok som hodila do kufra auta a sama som zvladla obehat vsetkych lekarov. V zime som nanoznik pouzivala aj na vajicko (len som ho musela 2x zahnut) a vyzeralo to dobre - nekupili sme specialny nanoznik k vajicku. Tasku na kocik sme kupili najvacsiu - Patron Jumbo - je aj s prebalovacou podlozkou a vonkajsimi a vnutornymi vreckami, neviem si predstavit chodit s tou malou taskou, ktoru standardne ponukaju ku kociku.
NEVYHODY: v panelaku nemame vytah a tak aj ked je odlahcena konstrukcia, natrapila som sa ako kon. Cely kocik sa mi aj tazko nakladal do kufra auta, nevladala som ho vyberat. Kym sa dalo, nosila som len podvozok (ten je lahky) a vajicko, to som vyuzivala velmi dlho, potom som si musela kupit golfove palice.
Vyrobca by mal pouvazovat o nejakej penovej vlozke pre novorodencov do vajicka, sklon sedacky je vhodny tak od 3 mesiaca, pritom riesit sa to da jednoducho, videla som u inych znaciek velmi jednoduchy penovy vankusik, ktory vajicko trosku vyrovnal, toto v Patrone nezvladli :-(
Nakupny kos je sice velky ale dost tazko pristupny, ked tam chcete dat vacsi predmet.
Perovanie kocika nie je bohvieco, aj ked v prospekte vychvaluju dva stupne perovania az do nebies. Lenze to je problem vacsiny dnesnych novych kocikov.
A este, ked chcete vajicko spolu s adapterom priputat v aute, pasy ho obisli len-tak-tak. Vzdy som si pri tom spomenula, ake by bolo super mat stale priputanu zakladnu v aute a vajicko len nakliknut. Ale asi som uz velmi narocna.
CELKOVE HODNOTENIE: fajn kocik, bola som s nim velmi spokojna (az na ten chybajuci vankusik vo vajicku, alebo by sa mohlo polohovat operadlo...a este ta hmotnost 13,5 kg...) Len cena je podla mna prehnane vysoka, cele nas to vyslo 18000 sk :-(( co je podla mna dost vela

Coletto Austin

(Zuzana, 7. 8. 2009 22:23)

Fotky toho kočíka si už asi videla takže tie ti asi zbytočne pošlem, ale je to podľa mňa dosť vysoko, žiaľ už ten kočík nemám takže odmerať to neviem, ale ani ja ani priateľ sme s tým problém nemali. Rúčka je tam tiež dobre polohovateľná aj pre vyšších. Čo sa týka športovej časti tak tá je dosť malá, len aby si vedela, asi sa nevyhneš kúpe nového kočíka, lebo tento ťažko využiješ do dvoch, resp. troch rokov a je tiež vysoko položená v porovnaní s ostatnými kočíkmi čo som mala je najvyššie.

coletto austin3

(Simča, 4. 8. 2009 13:58)

Zuzi a nevíš kolik to může být centimetrů? Jsem docela vysoká a nerada bych se k mimču moc skláněla. Díky

Coletto Austin 3

(Zuzana, 3. 8. 2009 21:25)

Mala som Coletto Austin 4 a vanička je dosť vysoko od zeme, ten naklikávací systém je robený tak že to zostane vysoko, čo je super, ja som s ním bola veľmi spokojná. Napríklad v Babypoint V3 klesne vanička dosť nízko, je o dosť nižšie ako v Coletto austin.

coletto austin3

(Simča, 3. 8. 2009 16:29)

Dobrý den. Nevíte někdo jak vysoko je od země dno hluboké korby u kočárku coletto austin3. Moc děkuju

ABC DESIGN/Avanti Buggy Rookie

(Markéta, 2. 8. 2009 21:44)

A nebo nemáte někdo tento kočár?Přemýšlím buď o Chicco Simlicity nebo o tomto Avanti Buggy Rookie
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=24744863&tab=2
jenže tady u tohoto asi nejde nastavit výškově rukojeť,že?No napište mi prosím vaše názory na něj.Děkuji Markéta

Chicco Simplicity

(Markéta, 2. 8. 2009 21:40)

Holky,chci se zeptat,nemáte náhodou někdo zkušenosti s tímto kočárkem?http://www.kocarkydavidek.cz/detail.php?zbozi=1227537
Chicco Simplicity?Líbí se mi polohovatelná a spojená rukojeť,ale co jízda v terénu a ve městě.Neskládá se vám,když chcete kočár nést i s dítětem?Děkuji Markéta

kočárek prodám

(Gabča, 24. 7. 2009 12:34)

Ahojky nechce nikdo koupit 3kombi.kočárek po jednom ditěti málo použiváný.jsem s prostějova foto pošlu emailem.gabcapel@centrum.cz

Chicco Lite Way

(Zuzana, 23. 7. 2009 11:21)

Ahojte, nemá niektorá skúsenosť s golfáčom pre veľké dieťa? My používame Jane slalom Pro a sme nadmieru spokojní, ale chcela by som kočík ktorý by sme mali stále v aute, bol by skladateľný do dáždnika, ľahký a hlavne priestranny, opierka chrbátika by sa mala polohovať do úplného ľahu. Čo sa týka tej priestraannosti, môj "drobec" má 9 mesiacov a vyše 12 kg a 76 cm, preto potrebujeme kočík do ktorého sa zmestí aj ako dvojročný, čo je minimálne do hmotnosti 18 kg a priestranný. Uvažovala som nad Chicco LiteWay, čo vy na to?

Firkon

(Jarča, 20. 7. 2009 16:42)

Dobry den
Chtěla jsem se zeptat jestli někdo máte zkušenosti s kočárkem Firkon Verano,Twist nebo Quatro. Jaky je lepši do sněhu.Předem děkuji moc.


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 | 100 | 101 | 102 | 103 | 104 | 105 | 106 | 107 | 108 | 109 | 110 | 111 | 112 | 113 | 114 | 115

následující »