Jdi na obsah Jdi na menu
Reklama:
 


Jak vybrat kočárek

27. 12. 2006

Jak vybrat správný kočárek, čeho si všímat?

Nabídka kočárku je obrovská a my jsme u prvního miminka tápali a hledali, nevěděli jsme přesně na co se dívat, proto se tady pokusím shrnout naše zkušenosti, čím se řídit.

  1. Je rozdíl v tom, zda sháníte kočárek do velkého města nebo na vesnici. Maminky ve městě určitě ocení lehčí, skladné kočárky, se kterými se snáze dostanou do MHD nebo je rychle složí do kufru auta. A naopak - je nesmyslné kupovat odlehčený kočár za 30 tisíc, pokud 90% času bude miminko "zaparkované" pod oknem na zahradě.
  2. Trojkolka versus čtyřkolka – když pominu vzhled, na který má každý jiný názor, je důležité si uvědomit, že zatímco rozdíl mezi drahým a levným čtyřkolákem je většinou jen ve váze a případném ”vrzání”, mezi drahou a levnou tříkolkou může být - kromě již zmíněného - obrovský rozdíl i ve stabilitě! Myslete na bezpečí svého miminka a pokud zvažujete nákup některé levnější tříkolky, otestujte si v obchodě dobře její stabilitu! Zatímco dražší tříkolky mají zadní kola lehce skosená (jako mají třeba i vozíčky pro handicapované sportovce) levné varianty tento ”detail” většinou nenabízí a rozdíl ve stabilitě takovýchto kočárků je obrovský.
  3. Trojkombinace versus sólo hluboký kočár a posléze sporťák – záleží na volbě každého. Někdo dá přednost na prvního půl roku klasickému hlubokému kočárku, (který se dá za dobré ceny koupit v bazárcích) a později koupí nový sporťák.......jiný volí rovnou jeden kočár, který už od začátku nabízí všechny možnosti
  4. Cena – tady platí každý podle svých možností. Jen radím dobře počítat, protože někdy mohou lacinější kočárky přijít ve finále dráž. Pokud můžete, tak si za kvalitu raději připlaťte. Tím nechci říci, že nejdražší je ten nejlepší - kdepak - to ne, ale než půjdete nakupovat dobře zvažujte, co všechno od kočárku očekáváte, co nutně potřebujete a co naopak s klidem oželíte.


 

Čeho si všímat dále

Kola – obecně platí, že čím větší tím lepší. Určitě raději nafukovací než takové ty ”golfáčové”. V terénu nebo ve sněhu jsou malá kola strašně neobratná.
Rozměry korby – dítě tráví v hluboké korbě cca 6-7 měsíců. Pediatři doporučují, aby nepřecházelo na sporťák dokud samo nesedí. Musíte zvážit, zda vaše mimiko bude mít půl roku v létě čí v zimě (kdy je potřeba fusak), obecně se ale dá říci, že délka korbičky +/- 80cm je postačující.
Výška hluboké korbičky nad zemí – pokud jste vyšší, budete trávit polovinu procházky shrbení – z počátku je člověk věčně skloněný nad miminkem, tak myslete na svá záda.
Výškově nastavitelná rukojeť – tak aby vyhovovala oběma rodičům.
Vybírejte si spojenou rukojeť – ne takové ty dvě ručky jako mívají golfáče – kočárek je snáze ovladatelný.
Váha kočárku + jeho skladnost a případná ”snášenlivost” s kufrem vašeho auta
Rozpětí kol – pokud budete jezdit výtahem, dobře si vše přeměřte, stejně tak i případné dveře u pediatra či jiné překážky, které by vám v budoucnu mohly znesnadnit pohyb.
Dobře si zkontrolujte, aby dno korby bylo hladké, rovné – může se to zdát jako bláznivý nápad, ale my jsme při našem lítání po obchodech s hrůzou zjistili, že jsou na trhu i kočárky, které mají místo pevného dna jen jakousi kovovou mříž přes kterou je tenoučká vrstva molitanu – chudák miminko jako by leželo na roštu!
Také si pořádně překontrolujte brzdy! - bez legrace, ne u každého kočárku máte jistotu, že opravdu drží.
Sporťák – po nebo proti směru jízdy – věčné dilema – ty z vás, kteří váhají nad určitým typem kočárku právě proto, že nenabízí sportovní sedačku čelem k rodičům mohu ujistit, že zhruba od 8-i měsíců bude dítě zajímat vše kolem něj (mimo vás :-) a bude stejně chtít sedět ve směru jízdy a mít rozhled – a vy si zvyknete určitě pomaleji, ale brzy jeho nálady i lumpárny poznáte úplně stejně i "pozpátku":-) Takže pro mimčo je směr od vás v pohodě, ale sami zvažte, jakému pohledu dáte přednost vy.
Sportovní sedačka – její záda by měla jít vždy polohovat do lehu – ať už plynule nebo v několika polohách. Raději se vyhněte kočárkům které nabízejí ”sedící” sedačky – takové, co se sklápí celé, jako židlička. Uvědomte si, že vaše miminko přejde na sporťák okolo sedmi měsíců a jeho páteř rozhodně nebude připravená na spaní v sedě! Snad pro starší děti, které už v kočárku nespí a nebo pokud mimi usne během nákupu – a pak hurá rychle domů, rozhodně tento typ sedačky ale není vhodný na to, abyste s ním vyráželi na delší ”spací” procházky. Taky nespíte rádi na židli – nenuťte k tomu vaše miminko.
Polohování nožiček – s výhodou
Materiály – vyhněte se bavlně jako vnějšímu potahu. Navzdory ujištěním prodavačů, že je to přírodní materiál speciálně ošetřený, můžete si být si být jistí, že za dva tři měsíce (obzvláště pokud budete mít letní mimi) bavlněná látka vyšisuje a kočárek bude vypadat jako po 3. dítěti. S výhodou vybírejte materiály, které jsou snadno ošetřitelné – omyvatelné, případně se dá celý potah z kočárku stáhnout a přeprat – až vaše miminko vylije v kočárku svůj první hrníček šťávy, určitě si vzpomenete.......
Slunečník versus překlápěcí rukojeť kočárku – záleží na vás. Někdo bude bránit do krve přehazovací rukojeť, jiný vám řekne, že stejně bravurně zvládne bleskově nastavit slunečník, když zahne proti sluníčku – záleží na každém co si zvolí. Určitě jsou obě varianty vyhovující. Překlápěcí rukojeť je fajn v případě, když hodně fouká.
Pětibodové pásy - jednoznačně obrovská výhoda - obzvláště pokud je dítko živější
Košík pod kočárkem - zvažte zda budete potřebovat, aby sloužil na transport větších nákupů, zkontrolujte si také zda je snadno dostupný
Údržba kočárku - informujte se u prodavače, které části potahu jsou odnimatelné a jakou údržbu daný materiál vyžaduje. Obecně platí - čím více lze kočárek "vystriptýzovat", tím lépe. Přeci jen za ty dva roky co ho budete používat se nastřádají různé nehody.


 

Vychytávky, které mít nemusíte, ale které jsou super, když je máte:

Otočná kola usnadňující zatáčení kočárku - odpadá nadzvedávání na každém rohu
Ruční brzda na rukojeti kočárku - ocení hlavně ti, kteří budou častěji zdolávat kopce – odpadají takové ty situace, kdy kočár za sebou vláčí maminku, která brzdí podrážkama co to dá.
Plynulé polohování dna v korbičce - skvělé např. když je miminko nachlazené – můžete ho lehunce naklopit a lépe se mu dýchá.
Podvozek na který se dá nacvaknout autosedačka - oceníte např. při nákupech
Odvětrávání korbičky – prima proti ”zapaření” miminka nejen v letních měsících
Slídové okénko ve střeše kočárku – na ”hlídání” :-)
Pumpička na kola – neurazí a při malém defektu může pomoci dojet. I když přiznám, že když jsme my píchli kolo, byla to pořádná díra, takže na dojetí bychom museli mít kompresor :-)


 

Hurá do obchodu!

I když se rozhodnete kupovat kočárek přes internet - často to výjde cenově lépe, určitě si napřed zajděte do obchodu. Nejlépe je udělat si s partnerem doma seznam věcí, které od kočárku očekáváte a pak vyrazit na "výlet" do obchodu. Udělejte si na to čas, určitě běžte oba - a nejlépe aby se vám to časově hodilo, žádná honička - no prostě "výlet". Jo a nezapomeňte se vyzbrojit vlastním centimetrem. Často se stává, že prodavači loví rozměry kočárku z různých brožur a stejně vám ve finále nejsou schopni říci, zda je to vnitřní či vnější rozměr korbičky. Pohrajte si tam. Vyberte si pár kočárků, které vás něčím zaujaly a pak si je otestujte. Udělejte si závody ve skládání, polohování, slalomovou dráhu, no prostě vyblbněte se - jen tak zjistíte, který kočárek vám opravdu vyhovuje. Nezapomeňte, že jej budete používat minimálně další dva roky a bylo by škoda dát spoustu peněz a po měsíci zjistit, že vás ten kočárek dohání k šílenství. (což se bohužel děje spoustě lidí). Projděte si všechny body na vašem seznamu a podle toho, jak který kočárek uspěl, vyberte si svého favorita. Jo a nenechte se nutit prodavačem do okamžitého nákupu. To, že jste 2 hodiny "trénovali" na prodejně vás ještě nezavazuje k nákupu! Taky si nechejte radit jen v "rozumné" míře. Bohužel často platí, že prodavač chválí jen to, co má na obchodě (logicky) takže se vám klidně může stát, že ve vedlejším obchodě vám ten do nebe vychvalovaný kočárek naopak pomluví do posledního šroubku. Prostě nechte se informovat a pak se řiďte vlastním rozumem. Hodně štěstí při nákupech!


A ještě jedna malinká rada na závěr - věřím, že budete mít štěstí a váš kočárek bude bezporuchový (jako ten náš) - ale stejně pro příklad reklamace, zeptejte s v tom daném obchodě již při koupi, jaké nabízejí podmínky. Některé obchody - předpokládám, že pouze kamenné - vám totiž zaručí, že po dobu reklamace budete mít k dispozici jejich "erární" kočárek. Může se to zdát jako zanedbatelná maličkost - ale když na reklamaci dojde, je v tom rozdíl obrovský. Reklamace může trvat až 30 dnů a jen si představte být 30 dnů imobilní bez kočárku s malým nechodícím mimčem.......pokud není k ruce nikdo, kdo by vám kočárek půjčil, museli byste nejspíše investovat do nějakého bazárkového a ten pak zase prodávat - no prostě opět výdaje a trable navíc - proto se raději ptejte předem. To byl jeden z důvodů, proč jsme se rozhodli pro nákup v kamenném obchodě.

Prosba
V komentářích se množí dotazy na jednotlivé typy kočárků, proto mám na vás prosbu - Až budete mít kočárek koupený a otestovaný v praxi, vraťte se prosím na tyto stránky a podělte se se svými zkušenosti a postřehy (kladnými i zápornými) ohledně konkrétních značek kočárků. Za všechny budoucí rodiče, kteří hledají dobré rady, vám moc děkuji. -

Pokud přidáváte svoje zkušenosti s konkrétním typem kočárku, uveďte prosím do nadpisu jeho název - usnadníte tak ostatním rodičům orientaci. Děkuji.

No a protože komentářů již notně přibylo, doporučuji si usnadnit práci, a pokud hledáte recenze na konkrétní značku, používat při hledání ctrl+F.

 

Komentáře

Přehled komentářů

Hance-hluboký kočárek

(Radka, 23. 5. 2007 9:00)

Ahoj Hani, já vím. Mám teď kočárak trojkombinaci, ještě po dceři, ale je dost těžký a velký, což je pro mimi fajn. Myslela jsem, že bych koupila sporťák a dala do něj ještě tašku na mimi. Potřebuji hlavně lehký, skladný a pro děťátko pohodlný kočárek. A podle pohodlí miminka bych začala používat ten sporťák. Ale nevim jaký je vhodnější.

Radce

(Hanka, 22. 5. 2007 20:54)

Ahoj Radko, miminko smí být ve sportovním kočárku nejdříve od šesti měsíců - dřív rozhodně není vhodné, tak raději vydrž s tím co máš ještě několik měsíců a nebo pořiď nový kočárek i s hlubokou korbou. Kvůli zdraví dítěte se to rozhodně vyplatí.

inglesina Zippy versus Jane slalom pro

(Radka, 22. 5. 2007 20:33)

Ahoj holky, moc prosím o radu. Mám dvouměsíčního chlapečka a co nejdřív bych chtěla změnit kočárek. Rozhoduji se mezi novou inglesinou winter zippy,což jsou golfky nebo 2 roky jetym slalom pro - trojkolka sporťák. Nevim zda by tam mohlo mimčo už být tak od 4 měsíce. Prosím poraďte. Děkuji Radka

Porovnaní kočárků

(Jendy, 22. 5. 2007 18:05)

Ahojky Kami,
ohledne porovnani kocarku, dlouho jsme vybirali, sbehali jsme co slo a na konec jsme vybrali Chicco S3 - trio, protoze mame termin v pulce srpna, tak potrebujem vetsi korbicku a tenhle ma dostatecne velkou, trochu nas zaskocilo, ze kola - nejsou prifukovaci, ale zkouseli jsme kocar a je to v pohode co se tyka odpruzeni a pohodli pro miminko a jeste kamaradky co maji nafukovaci kola se shodly, ze uz by do toho nesly, protoze aspon 1x pichly a byl to dost problem. Jedna si musela nechat kolecko opravit v servise - doma to vubec nezvladli, na konec se jim nejakou dobu vyfukovalo, takze oprava znova. Pri nafukovacich kolech porad s sebou vozit lepeni a pumpicku a taky nam v obchode rekli, ze hlavni vyhoda je, ze si clovek prifukuje a vyfukuje kolecka podle terenu, coz vim, ze delat nebudu, takze hlavni vyhodu stejne nevyuziju. Chicco to ma upravene na standardni povrch, je lehky, sklada se jednoduse - zdarilo se mi to napoprve, skladny je take jako ostatni zminovane. Brzdy ma na zadni kolo, takze si pri brusleni mimco nevyklopite, kdyz prudce zabrzdite rucni brzdou, coz u tech s brzdou na predni kolo hrozi. Jane jsme zavrhli z hlediska male korbicky, pak take kamaradka ma Jane a reklamovala to, protoze se korbicka na podvozku kyva aniz by mela, ale v obchode jim bylo receno, ze je to jeste v norme. Pak na nas byla mala korbicka, co ma kamaradka, tak ji mrne uz zacina prerustat korbicku, ale jeste nesedi - no a to je ted v lete, takze bez fusaku. Casual Play jsme zhodnotili hlavni nevyhodu , ze jde o 3 kolku, ktera ma ale vlastne 4 kola, takze vyhoda 3-kolky, odlehceni o 1 kolecko tam neni, ale za to nevyhoda 3 kolky, mensi stabilita tam bohuzel je. Co jsme porovnavali, tak Chicco ma ted i dobrou cenu, pomer kvalita a cena je v tuhle chvili priznivy. Po konzultacich v ruznych prodejnach, je Jane jen modni zalezitost a to pouze v CR a na kvalitu co nabizi je cena nehorazne vysoka. K tomu jsme se dobrali my. Preju uspesny vyber a dej vedet jak jste se rozhodli.

Roan MARITA

(Martina, 22. 5. 2007 14:43)

Chtěla jsem se zeptat na údržbu kočárku Roan Marita. Jedná se mě o ten kočárek s bílou koženkou a modrým nebo hnědým manžestrem.A co, jaká je kvalita barvy manžestru, zda brzo nevyblednou?

golfky

(Jiťa, 22. 5. 2007 14:32)

Ahoj holky.Potřebovala bych poradit s golfky Jane - Carrera pro.Moc se mi líbí,ale neviděla jsem je ve skutečnosti jak vypadají a proto prosím maminky,které tyto golfky mají ať mi prosím napíší jak se sníma jezdí,jak se skládají,no zkrátka vše co je dobré a co špatné.Moc děkuji za každou informaci...

peg perego pliko 3

(denisa, 22. 5. 2007 11:34)

ahoj,ziji na Sardinii a pro malou jsme koupili PLIKO 3 od Peg Perego, musim si ho vynachvalit, je idealni do mesta a hlavne neni tezky a da se rychle slozit do auta. Ani s nim neni problem do vytahu apod.Pouze na slozitejsi teren neni moc staveny.Do terenu pokud jsem v Cechach u nas na chalupe, jsme museli zakoupit polsky kocar s nafukovacimi koly, nebot po lesni ceste se s Plikem moc neda.

Herqules - Hance

(Marie, 21. 5. 2007 19:57)

Ahoj, koupili jsme šedou podložku do kočárku,který máme modrý a tak je to celkem vyřešené.Vypadá pěkně a je i praktická.Kočárek máme jen krátce.Sporťák jsme měli přendaný jen asi 2x a tak žádné flíčky nemáme.Bouda nám zatím drží a to jezdíme hodně v terénu.jak se nastavuje odpružení, nevím jestli to máme úplně správně.

Quinny Freestyle 3XL Comfort

(Pája, 21. 5. 2007 12:24)

Nemá prosím někdo z vás zkušenost s tímto kočárkem?

Výběr golfáčů

(Květa, 20. 5. 2007 21:23)

Ahojky maminy. Potřebovala bych poradit při koupi golfáčů. Máte některá nějaké zkušenosti s těmito kočárky?: Peg Pérego - PLIKO P3 Completo - soleo , Chicco Ct 0.1 nebo Chicco Ct 0.4

Herqules - popruhy

(Hanka, 20. 5. 2007 20:00)

Ahoj,když mu ty popruhy povolím a dám stranou, tak už tam nemám nic jiného. No, snad ho to netlačí....
Náš malý nechce být v kočárku na ležení, takže když nespí, tak mu zvednu opěrku do té druhé polohy, a když vidí ven, už je to lepší.
Jinak musím kočárek opravdu pravidelně čistit a mazat, protože když se na to vykašlu, tak mi vrže přední kolečko.
Jo, a když mám kočárek otočený tak, aby malý viděl dopředu (a to jsem ho tak měla párkrát), odírá se mi na konstrukci lak od sponek na shrnování boudy, takže už na ní mám černé flíčky, což mě pěkně štve.Kámoška má HQ taky a má to to samé.A ještě mi padá bouda. Když jedu po kostkách, nebo s ním houpu, tak ji jakoby setřesu dozadu. Tobě to nedělá?

Freeline Pati Sport

(Lucka, 20. 5. 2007 7:22)

Máte prosím někdo zkušenosti s kočárkem Freeline Pati Sport s řemínkovým odpružením? Jedná se mi hlavně o to odpružení. Díky :-)

Herqules Razor 6 Spin

(Petra, 18. 5. 2007 19:56)

Prosím, neprodává někdo kočárek herqules razor 6 spin? Případně i s příslušenstvím (hluboká korba, adaptér, autosedačka) Za nabídku na email předem děkuji. peta.97@seznam.cz

prosím o radu

(HankaDol, 18. 5. 2007 16:04)

http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=5357021 to jejeden kočáreka ještě bych potřebovala poradit z druhým http://www.ajuty.cz/shop/kocarek-oregon-gts-s-prenostaskou.detail.557.html jak se snemě dá jezdti v zimně ajestli sněma má někdo zkušenostii ..potřebovala bych opravdu poradi tmimnko čekám ted v červnu takže bude mít v prosinci pul roku .. a bude do tohoprvního potřeb afusak myslíte že se tam pak vleze?díky moc

Dorjan a kočárky Dara

(David Kolomazník, 18. 5. 2007 12:04)

Dobrý den,
nemohu přesně posoudit kočárky fa. Dara. typ Dorjan pro jednočata, ale měli jsme tento kočárek pro dvojčata. Z vlastní příšerné zkušenosti Vám tento kočárek nedoporučuji. Již při nákupu jsme měli první reklamaci, protože kočárek nebrzdil. Další byla po 14 provozu, kdy brzdy svévolně padaly a aretovali kočárek. Dál tři reklamace po sobě. Vyjádření vždy zamítnito, protože kočárek se brzdí postavením proti kopci!!!! Nebo jste ho půjčili senilní babičce a za to oni neručí. Tímto aretováním došlo ke zkřížení konstrukce, následná výměna. Hned tato nová konstrukce se rozpadla v polohování zádíček. Reklamace neuznána, protože jsme si to provedli sami. Společnost, která tyto kočárky prodává ví, že se jedná o vysoce nekvalitní kočárky. Rádi tvrdí, že to jsou něměcké kočárky I přesto, že se pro tento kočárek rozhodnete, doporučuji si přečíst záruční list, kde svým podpisem stvrzujete, že jste seznámeni s tím, že kočárek se nedá reklamovat proto, že nebrzdí, praskne, zmokne, něco nefunguje. A používá se pouze jako ozdoba protože jiným způsobem za něj prodejce neručí. Prostě na nic. Nám po 6 měsících a 7 reklamacích, přímého otravování majitelů prodejny a fa Dorjan, se podařilo získat peníze zpět. Možná i proto, že se zalekli, když se kvalitní pneu vyrobené na Srí Lance 3x prořezalo a to přes disk do duše a ta celkem třikrát bouchla. Jednou jednomu z našich dětí u hlavy. Dost slušný šok a strach o poškození sluchu. V prodejnách kde Dorjany neprodávají se zeptejte proč je neprodávají. Vědí, že kočárky i prasknou v konstrukci. A.j. problémy. Na netu jsme hledali lidi co mají Dorjan a i když jsme nekojho potkali tak se ptali na zkušenosti. 95% naprosto shodné a příšerné.Pokud ho již máte, a nepřekročilo to 1/2 roku od zakoupení máte jedinou možnost pokud nemáte nervy mna hádky s prodejci a dodavateli využít paragraf 619 občanského zákoníku. Zde je psáno, že do této doby máte právo na výměnu kočárku. Ne opravu ale komplet nový kočár dle Vašich požadavků. Bohužel atest musí mít dle našich zákonů pouze na látky nikoli konstrukci. Hrůza. Rádi také tvrdí, že reklamace je pouze když si kočár odveze ane když ho opraví na prodejně. I přesto, že máte reklamační protokol, tak ho zpochybňují. Pokud mne někdo požádá jsme schopen doložit naše protokoly o reklamaci jako důkaz toho, že nelžu. Email Dkolomaznik@seznam.cz
Pokud ho i přesto chcete, hodně štěstí. My jsme koupili Herqueles. Porovnání tříkolka bez řidítek, šlapátek, řetězu, sedátka - BMW

Pro Evu . Jané Slalom

(Lucka, 18. 5. 2007 8:29)

Myslím, že jsi udělala dobře Evi, já budu mít miminko v půlce srpna a koupila jsem si Jané Slalom taky s hlubokou korbičkou. Já vím, stojí to větší peníze, ale Matrix by byl na zimu určitě malý. Myslím, že to budeme mít tak akorát a v únoru už budeme asi muste dávat do sporťáku. No uvidíme. Ale je super ta váha a skladnost u mě hodně hrály roli. Lehce se rozkládá, jednoduchá manipulace. Myslím, že jsme zvolily dobře. Už se těším až s ním vyjedu.

X-lander

(Míša, 18. 5. 2007 8:14)

Petro, X-lander má moje kamarádka, je sice pěkný, kvalitní, ale hrozně se s ním nadře! Často ho stěhuje do autobusu nebo tramvaje a na tohle si vyloženě stěžuje. Takže i tohle to chce zvážit. Vyřiď to manželovi:-)

Peg Perero Centro Completo

(Petra, 17. 5. 2007 22:04)

Ahoj maminy, zvažujeme s manželem koupi tohoto kočárku. Na internetu už jsem snad viděla úplně všechno. Nerada bych koupila sporťák špatně... Hluboký kočárek jsme měli z Polska za 4.000 a byli jsme spokojeni, sporťák chci ale raději dražší a kvalitní - manžel má strach z plastových koleček. Přemlouvá mě, ať raději koupíme X-lander. Já se ale nechci dát, protože věřím, že Peg Perero mi usnadní život - nastupování do tramvaje atd... Ocením jakoukoliv zkušenost - hlavně jestli se kolečka rychle ojedou a jak se s nimi manipuluje. Taky mě zajímá, jestli nebudu při chůzi kopat do brzdy - mám 173cm a manžel je ještě vyšší... Poraďte!!! Díky předem. Petra

Herqules - Hance

(Marie, 17. 5. 2007 21:30)

Hani,můžeš mi napsat,když máš u kočárku popruhy trochu nastranu, máš v něm nějakou podložku,aby to mimi netlačilo? Miminko ještě leží a zatím využívám originál fusak,který nemá chybu.Děkuji za radu.Marie

Roan/Bébécar

(Petra, 17. 5. 2007 19:52)

Ahoj, všem děkuji za příspěvky...u mě nakonec zvítězil Bébécar stylo AT....tak mi držte palce, abych byla spokojená. Roan se mi také zamlouval, ale nevybrala jsem žádnou echt barvu :-)


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 | 100 | 101 | 102 | 103 | 104 | 105 | 106 | 107 | 108 | 109 | 110 | 111 | 112 | 113 | 114 | 115

následující »